Reflexologie nohou

Je známo, že masáže jsou jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod, které vám pomohou udržovat vaše zdraví v přirozeném stavu. Co se týká reflexní terapie chodidel, jedná se o starověké léčebné umění pocházející z Číny, které uvolňuje ztuhlé svaly, odstraňuje blokády, stimuluje jednotlivé orgány v těle, zlepšuje krevní oběh, odstraňuje napětí a zbavuje nás únavy či problémů se spánkem.

Účinky této metody nejsou většinou znát ihned, uzdravení je však trvalé a bez vedlejších účinků. Reflexní terapií lze výrazně ovlivnit činnost imunitního systému, lymfatického systému, látkové výměny, zmírnit či odstranit bolesti zad a krční páteře, je možno ji použít u řady běžných i chronických nemocí, zažívacích problémů, migrény, ale i při stresu.

 

Masáž plošek nohou

Mačkáním citlivých bodů na chodidle, nártu lze předejít akutním projevům nemocí, zklidnit, zharmonizovat. Promasírováním plosek lze zlepšit celkovou látkovou výměnu, ovlivnit bolesti zad a páteře, urychlit hojení při úrazu nebo operativním zásahu a předejít vzniku rakovinotvorných buněk. Jinými slovy tělo se stává odolnější, vyrovnanější a po masáži má člověk pocit lehkých nohou. Reflexní masáž se doporučuje pravidelně, protože stejně jako si čistíme zuby, je potřeba podpořit tělo pro snadnější regeneraci a snížit mu každodenní zátěž, jemuž je vystaveno. Z vlastní praxe mohu potvrdit, že se tato prevence opravdu vyplácí.

 

Reflexní terapie

Reflexní terapie je jedna z nejúčinnějších metod alternativní medicíny. Její podstata spočívá v tom, že na chodidle existuje množství bodů a plošek, které korespondují s jednotlivými orgány a částmi těla, a to cestou nervových propojení. Celý lidský organismus lze tedy ovlivňovat pomocí mačkání či hlazení různě velkých plošek, bodů umístěných na plosce nohy, prstech, nártech a okolí kotníků, ale i na dlaních, hřbetech a prstech rukou. Mačkáním nebo hlazením těchto reflexních plošek můžeme cíleně léčit příslušný orgán nebo část těla posilovat, pokud nedostatečně pracuje a potřebuje dodat energii, nebo naopak uklidnit, je-li ve stavu akutního zánětu nebo bolesti. Reflexní terapií lze výrazně ovlivnit činnost imunitního systému, lymfatického systému i látkové výměny. Její aplikace je vhodná nejen jako prevence, ale i jako léčba. Kdy je reflexní terapie vhodná ? při migrénách bolestech zad a plotének bolestech kloubů ischiasu, skolióze alergiích a mnoha dalších Kdy není vhodná? pouze v případě, že došlo k transplantaci životně důležitého orgánu

Reflexní terapie je možno úspěšně využít jako diagnostické metody, která je pro prevenci onemocnění naprosto dostačující.

Kontaindikace, kdy masáž neprovádět:

  • onkologická onemocnění

  • akutní stadium infekční nemoci i pouhé nachlazení

  • zánět žil

  • trombóza

  • těhotenství

  • diabetes 

  • epilepsie

 

K bližší představě pro Vás o této metodě kliknout na odkaz.

www.youtube.com/watch?v=REiFJHfIRY0