Breussova masáž

   Jednoduchá,Jemná,Jedinečná - i tak by se dala nazvat tato citlivá metoda určená k narovnávání, vyživování, vytahování a posilování páteře.

Jedná se o velmi jemnou, ale energetickou masáž páteře, která tiší bolesti zad, uvolňuje svalstvo, pomáhá znovu získat ohebnost a mobilitu a zlepšuje krevní oběh.

Je pojmenována podle proslulého léčitele Rudolfa Breusse, který pocházel z Rakouska, a tvrdí se o něm, že dokázal svými jednoduchými a spolehlivými metodami, jimiž léčil nejrůznější neduhy a nemoci, zachránit život desítkám tisíc lidí. K jeho nejznámějším terapiím patří léčba rakoviny čerstvými ovocnými a zeleninovými šťávami a masážní technika, kterou právě nazval 3J.

Rudol Breuss tvrdil, že neexistuje něco jako opotřebované ploténky. Byl toho názoru, že je možno výživou, masáží a vhodným olejem dosáhnout jejich částečné regenerace. K masáži se používá zahřátý Třezalkový olej, který má mimořádně léčivé účinky v souvislosti s nervovým zakončením.Olej se vstřebává do kůže a proniká až k obratlům ( Rudolf Breuss s dávkou nadsázky následující proces přirovnává k nabobtnávání sušených hub ve vodě ) a podílí se tak na regeneraci pohmožděných plotének, oddaluje obratle od sebe a tím se zvyšuje flexibilita páteře.

Masáž je velmi jemná a nenásilná, pomalá ale rytmická. Spočívá ve střídání čtyř hmatů v sériích, které terapeut opakuje alespoň 10 krát a aplikuje přímo na páteř a svaly kolem páteře. Na závěr terapeut překryje páteř hedvábným japonským papírem, který zde má izolační funkci, zakryje záda nahřátým ručníkem a nechá klienta odpočívat minimálně 10 minut. Breussova masáž je řazena mezi neurodistenzivní masáže, což znamená, že jejím cílem je zrychlit pohyb lymfy, čímž se zvýší i proces látkové výměny. Je to technika uvolňující a relaxační, pomáhá čistit emocionální bloky. Proto je tato metoda doporučována jako součást relaxační terapie lidem nervově vyčerpaným, labilním, přepracovaným,lidem trpícím psychickými poruchami, klientům strádajícím chronickou únavou, ale také těm, které poznamenal nedávný stres v podobě rozvodu či úmrtí blízké osoby.

Regeneraci sil a relaxaci podporuje i užití Třezalkového oleje, který má příznivý vliv na kvalitu spaní tím, že prohlubuje úsek hlubokého spánku. Breussova masáž je vhodná při chronických bolestech zad a při potížích spojených se zánětem sedacího nervu. Při vystřelování bolesti do nohou, je však potřeba vyhledat lékaře. Po této terapii se budete cítit vyrovnaní a klidní.

Pro bližší představu o této masážní technice klikněte prosím na odkaz. 

https://www.dornova-metoda.com/dornova-metoda-masaz-bolesti-zad-rozhovory.htm