Indická masáž hlavy

      Indická masáž hlavy, která se praktikuje již více než 4 000 let navozuje dlouhodobý pozitivní stav, povzbuzuje krevní oběh, podporuje činnosti nervového systému.Speciální hmaty pocházejí z tradičního indického učení a pozitivně působí na nervovou soustavu. Pomáhá také odstranit psychickou únavu, podrážděnost, emocionální stres, je vhodná jako doplňková terapie  při depresích a úzkosti. Navozuje pocit klidu a duševní pohody. Samotná masáž hlavy podporuje růst vlasů a zlepšuje jejich kvalitu. 

    Jedná se o jemnou antistresovou masáž energetických center hlavy, šíje, ramen a horní části paží, která se provádí vsedě a poté na masážním lehátku vleže. Při masáži není nutné použití masážních prostředků,ale pokud si klient zvolí intenzivnější prožitek a účinek této techniky, provádí se kokosovým či sezamovým olejem i ve vlasové části hlavy. Po proceduře je možnost umytí  vlasů ve sprchovém koutu. Je však lepší a účinější ponechat si olej ve vlasech a smýt ho až po několikahodinovém působení. Působí tak zaroveň jako vyživující maska pro vlasy.

    Tato masáž se doporučuje podstoupit jednou za týden v případě problémů s bolestmi šíje a hlavy, jinak jednou za 3 týdny pro odstranění únavy, napětí a pro celkové zklidnění mysli.

Kontraindikace:  - záněty 

                              - nachlazení 

                               - epilepsie

Pro bližší představu o této masážní technice zkopírujte a prohlédněte odkaz:

   https://www.youtube.com/watch?v=fMVFSG_QKB0