Ajurvédský rituál

Hluboce relaxační rýžová masáž je součástí přírodní ájurvédské medicíny a zároveň jednou z nejpoužívanějších omlazujících terapií celého těla. Při rýžové masáži se celé tělo masíruje bylinným olejem a uvařenou rýží, která je zabalená do jemné látky. Vyšší teplota bylinné směsi otevře póry na celém těle a donutí tak tělo k činnosti. Skrz tyto otevřené póry dochází v průběhu celotělové masáže k vylučování jedovatých látek a zplodin látkové výměny. Celkově se dá říct, že používaná speciální bylinná směs dokonale detoxikuje tělo. 

Nechte se hýčkat ajurvédskou masáží Pinda Sveda. Nahřátá rýže v měšcích, prohřeje celé tělo včetně chodidel. Na úvod je tělo očistěno solným peelingem z rýžového oleje a bílou solí. Následuje osprchování peelingu s kterým se odstraní odumřelé buňky kůže a pokožka je tak připravena přimout to nejcennější z rýžových měšců.

 Masáž Pinda Sveda se provádí  měšci naplněnými speciální teplou rýží a kořením. Tato masáž má detoxikační účinky, působí na některé marmy, zlepšuje krevní oběh, zvláčňuje pokožku a díky hlubokému prohřátí těla dobře uvolňuje svalové spasmy. Dále pomáhá zlepšovat tělesnou i duševní kondici organismu, odstraňuje únavu a pozitivně působí na psychiku člověka. Pomocí speciálních tahů se také do těla dostávají látky, které působí ještě dlouhou dobu po masáži. Masáž je prováděna rýžovým olejem a po skončení masáže je na tělo postupně naneseno rýžové máslo příjemné vůně. Po masáži je klient zabalen na chvíli do zábalu, aby se vstřebaly všechny látky nejen do těla, ale i mysl mohla dorelaxovat za zvuků příjemné hudby .

Rýže je známá hlavně jako jídlo  Byla pěstována v Indii a Číně již před více než 6000 lety, v Evropě se pak objevila kolem roku 1000 našeho letopočtu. Do Čech se dostala teprve v 16. století ze Španělska. Když už zná lidstvo rýži tak dlouho, byl by téměř hřích nezkusit, jak vlastně působí na naši pokožku z venku. Naše předky čekalo velmi milé překvapení, když zjistili, že rýže má velmi dobré účinky na naši kůži. Díky obsahu minerálních látek (draslík, hořčík, zinek) a vitamínů (především skupiny B a vitamin E) podporuje rýže růst vlasů, nehtů a kůže. Výsledek je po rýžové masáži Pinda Svéda viditelný prakticky ihned, protože pokožka se stává pevnější a elastičtější. 

Aby rýžová masáž Pinda Svéda posílila imunitu celého těla, provádí se minimálně půl hodiny, obvykle však 60 min. Výsledkem příjemného "hloubkového čištění" ájurvédské rýžové masáže Pinda Svéda je sametová, uvolněná a hluboko do pórů vyčištěná pokožka.

Účinky masáží měšci:

  • uvolňují napětí a ztuhlé svaly

  • odstraňují bolesti kloubů

  • odstraňují únavu, regenerují tělo fyzicky i psychicky

  • zvyšují odolnost organismu, zvyšují tělesnou i duševní kondici

  • startují samoléčebné procesy

  • dodávají energii a vitalitu                                                                                

Kontraindikace:

  • onkologická onemocnění

  • akutní stav organismu

  • onemocnění a poškození kůže

Velmi zvláštní opatrnosti je třeba u onemocnění srdce, zánětu žil, varixů, vysokého krevního tlaku, problémů se srážlivostí krve ( Warfarin ), těhotné ženy.