JÓGA

 Každý člověk je neopakovatelný jedinec a jeho cesta k poznání je jedinečná.

Kolik lidí, tolik Cest. 

Jóga je cestou, jak porozumět sobě i druhým lidem. Jak získat rovnováhu a klid. Tou cestou je sebepoznání, orientace pozornosti dovnitř nás samých. A není jiná možnost, jak poznat sám sebe, než ovládnout pulzující princip mysli. Zastavit pohyby v mysli, jak to definoval už Pataňdžali. 

K ovládnutí fyzického těla slouží 3. stupeň Osmidílné stezky - (Rádžajógy)  ásány neboli pozice.Nejdůležitější jsou sedy, určené pro meditační cvičení, nicméně i jiné netradiční pozice, které byly k ásánám během dob přičleněny, disponují kvalitami typickými pro jógu. Jsou jimi pružnost, přizpůsobení a pohodlí. Tyto vlastnosti jsou předpokladem pro to, aby z těla a mysli vymizelo napětí a zůstalo hluboké soustředění. Ať je tedy ásana sebenáročnější, vždy v ní musí být přítomno vědomí, nastolena rovnováha, udrženo pohodlí a navozeno ztišení.

 

Lekce probíhají: 

Z důvodu změny mého zaměstnání mimo Pelhřimov a dojíždění , nebudou již čtvrteční lekce jógy.

 

Pondělí: 19 - 20.15 hod.     kurz pro pokročilejší

 

Cena: 50 Kč

Možnost zakoupení permanentek.

Přijít může každý bez ohledu na věk a fyzickou zdatnost. Lekce je vedena tak, aby ji zvládl i začátečník. Po krátké několika minutové relaxaci přecházíme k průpravným cvikům, kdy je potřeba nejdříve fyzické tělo uvolnit a rozhýbat, aby bylo připravené na praxi ásan. Poté jsou procvičovány ásany, většinou známé i " nejogínům". Cvičí každý podle možností svého fyzického těla. Jóga není o násilí a tudíž bychom i neměli porušovat jednu ze základních zákazů jama - ahinsa - nenásilí na vlastním těle. Po procvičení ásan většinou zopakujeme Pozdrav slunci. Poté následuje některá z pránájámických technik a krátké zklidnění v meditaci. Ukončená je lekce  řízenou jóga nidrou či autogenním tréninkem.